HELMANN, ALBARAKA PORTFÖY İLE İŞBİRLİĞİNİ SÜRDÜRECEK

WhatsApp Image 2023-03-19 at 13.39.02

İSTANBUL (AA) - Helmann, Afyonkarahisar projesinde Albaraka Portföy ile yaptığı iş birliğini, Ankara'da da devam ettirecek.

Helmann'dan yapılan açıklamaya göre, gayrimenkul alanında geliştirdiği çevreci ve kaliteli projelerle yerli ve yabancı yatırımcılardan yoğun ilgi gören şirket, finans sektörünün önde gelen kurumlarıyla yaptığı güç birliklerini sürdürüyor.

Daha önce Afyonkarahisar projesi için Helmann ve Albaraka Portföy tarafından kurulan gayrimenkul yatırım fonu (GYF), yatırımcıların ilgisini çekmiş ve projedeki gayrimenkullerin yüksek ilgi görmesini sağlamıştı.

Doğaya ve insana saygılı konut üretmeyi öncelik olarak benimseyen ve hayata geçirdiği projeyle yatırımcıların ilgisini çekmeye devam eden Helmann, Albaraka Portföy ile yaptığı iş birliğini geliştirme kararı aldı.

Yatırımcılara yeni fırsatlar sunan ve profesyonel gayrimenkul yatırımı yapmak isteyen tüm bireysel ve kurumsal yatırımcılara hitap eden gayrimenkul yatırım fonu, Helmann'ın Ankara'daki projesinde de geçerli olacak.

Şeffaf, denetlenebilir, uzman yönetim ve likidite sağlayan GYF projesiyle yatırımcıların gayrimenkullerdeki değer artışı ve kira geliriyle getiri elde etmesi amaçlanıyor.

- 'Yöresel mimariye sahip 2 katlı ahşap ve taş konutlar yapacağız'

Açıklamada görüşlerine yer verilen Helmann Yönetim Kurulu Başkanı Selman Özgün, Afyonkarahisar'da hayata geçirdikleri ve içerisinde markalı arsaların da bulunduğu karma projede yatırımcıların ilgisinden çok memnun olduklarını ve bu iş birliğini genişletme kararı aldıklarını bildirdi.

Türkiye'nin köklü finans kuruluşları arasında yer alan ve global anlamda da sektörün önde gelen markalarından olan Albaraka Portföy ile yaptıkları iş birliğini Ankara'daki projelerinde de hayata geçireceklerini kaydeden Özgün, şunları kaydetti:

'Ankara Beypazarı'nda 350 bin metrekarelik alanda çok güzel bir proje hayata geçiriyoruz. Yatay ve yöresel mimariye sahip projemizde 2 kattan oluşan taş ve ahşap yapılar bulunacak. Beypazarı'nda benzersiz bir konumda, hayattan keyif almanızı sağlayacak tasarımıyla hayata geçireceğimiz Helmann Sentiero; inovatif enerjisi, sürdürülebilir ve doğaya dost bakışıyla bir müstakil yaşam projesi olmakla birlikte, aynı zamanda 'yeşile dönüş' hareketini de temsil ediyor.'

- 'Projede termal turizm alanları ve AVM'ler de bulunacak'

Selman Özgün, binlerce yıllık tarihi, avantajlı konumu ve muhteşem doğasıyla Beypazarı'nın ev sahipliği yaptığı Sentiero projesinin her detayında doğanın saklı olduğunu bildirdi.

Tek bir ağacın kesilmediği, tabiata, hayvanlara ve toprağa azami düzeyde saygılı ve yörenin mistik dokusuna uygun projede termal turizm alanları, kamp alanı, organik pazar alanı ve devasa yeşil alanların bulunacağını anlatan Özgün, 'Helmann Sentiero bir betonarme projesi değildir. Projemizi, yaşayanların hayatını değiştirmek ve onları kendi özüne döndürmek için tasarladık.' ifadelerini kullandı.

HABER BAĞLANTI LİNKİ:

https://www.aa.com.tr/tr/sirkethaberleri/gayrimenkul/helmann-albaraka-portfoy-ile-is-birligini-ankara-projesinde-de-surdurecek/679059