NİTELİKLİ ARSALAR TALEP GÖRÜYOR

NİTELİKLİ ARSALAR TALEP GÖRÜYOR

"Nitelikli arsalar yüksek talep görüyor"


Helmann Yönetim Kurulu Başkanı Selman Özgün ise gayrimenkul yatırım enstrümanlarının en kârlıları arasında arsanın geldiğini belirterek, doğru yatırım yapıldığında alının çok memnun kaldığını söyledi.

Arsaya olan talebin canlılığı görerek uzun yıllardır bu alana ilgi gösterdiklerini dile getiren Özgün, "Bu nedenle yıllardır inşaat üreten bir şirket olarak arsa projeleri de geliştirmeye başladık. Nitelikli arsa üreten şirketlerin olmadığını düşünerek kurumsal arsa projeleri geliştirmek için harekete geçtik." diye konuştu.

Arsa satışlarında kurumsal yapıların çok az sayıda olması nedeniyle nitelikli projelerin yüksek talep gördüğünü kaydeden Özgün şunlara vurgu yaptı:

"Zaman zaman arsa satışlarında yaşanan suistimaller yatırımcıları korkutabiliyor. Son dönemde kurumsal markaların bu sektöre yönelmesi yatırımcı için yeni bir kapı araladı. Biz, 2000'li yılların başlarından itibaren inşaat üretimiyle birlikte arsa geliştirme üzerine de çalışıyorduk. Ancak son dönemde bunu Helmann markası altında daha büyük montanlı ve nitelikli projeler hayata geçirerek yapıyoruz. Son olarak Afyonkarahisar'da geliştirdiğimiz projemiz buna bir örnektir. 150 bin metrekare alanda hayata geçirdiğimiz; AVM, otel, termal ve sağlık turizm tesisi, akaryakıt istasyonu gibi alanlarıyla öne çıkan projemizin yanındaki arsalarımızla yatırımcılara; imarlı, tapulu, altyapısı hazır parseller sunuyoruz."

Özgün, kısa süre içerisinde Ankara Beypazarı'nda toplamda 350 bin metrekare alanda da yeni bir projeye başlayacaklarını kaydederek, taş ve ahşap evlerin bulunacağı projede1.500'e yakın nitelikli arsayı yatırımcı ile buluşturacaklarını bildirdi.

HABER BAĞLANTI LİNKİ:

https://www.ekonomist.com.tr/emlak/trakya-da-revacta-peki-arsalara-yonelik-ilgi-neden-artiyor-sektor-temsilcilerine-gore-4-sebep-36321