ARSA SATIŞLARINDA MARKA DÖNEMİ BAŞLADI - DHA

ARSA SATIŞLARINDA MARKA DÖNEMİ BAŞLADI - DHA

ANTALYA, (DHA) - HELMANN Yönetim Kurulu Başkanı Selman Özgün, son dönemde büyük inşaat şirketlerinin yatırımcıların ilgisi ve talebi üzerine kurumsal arsa satışına başladığını söyledi.

Selman Özgün, Türkiye'de gayrimenkul enstrümanları arasında en karlı yatırım aracı olarak arsanın görüldüğünü, bu nedenle ülkenin dört bir yanında arsalara ilginin çok yüksek olduğunu anlattı. Arsaya yönelik ilginin koronavirüs salgını sonrası arttığını vurgulayan Özgün, yüksek getirisinin yanı sıra insanların büyük şehirlerden uzaklaşmak ve müstakil bir yaşam sürmek isteğinin de yüksek ilgiye neden olduğunu söyledi.

Özgün, bu yılın 10 ayında ülke genelinde 469 bin adede yakın arsa satıldığını, satışlardaki artışın sürdüğünü ifade etti. Arsa satışlarına yüksek ilginin büyük şirketleri harekete geçirdiğini dile getiren Özgün, “Son dönemde Türkiye'nin önde gelen inşaat firmaları, yönünü markalı arsa satışlarına çevirdi. Biz de sektörde markalı arsa satışı gerçekleştiren ilk firmalar arasındayız" dedi.

ÖNCE AFYONKARAHİSAR, ARDINDAN ANKARA

Helmann Yönetim Kurulu Başkanı Selman Özgün, 2000'li yılların başından bu yana markalı konut üreten bir şirket olarak bu alandaki boşluğu gördüklerini ve birer birer markalı arsa projesine başladıklarını anlattı. Özgün, daha önce Antalya ve çevresinde hayata geçirdikleri projelerin ardından şu anda Afyonkarahisar'da 150 bin metrekarelik alanda ticari alanların, AVM'lerin, akaryakıt istasyonlarının ve termal otellerin bulunduğu karma bir proje başlattıklarını söyledi.

Afyonkarahisar'daki projelerinde yatırımcılara imarlı, tapulu, altyapısı hazır parseller sunduklarını kaydeden Özgün, yaklaşık 200 arsa bulunduğunu ve büyük kısmının satıldığını bildirdi. Özgün, kısa süre içerisinde Ankara Beypazarı'nda toplamda 350 bin metrekare alanda yeni bir projeye başlayacaklarını ifade ederek, şunları söyledi:

“İçerisinde taş ve ahşap evlerin bulunacağı dev projemizde 1500'e yakın nitelikli arsayı yatırımcı ile buluşturacağız. Yatırımcıların kurumsal ve markalı arsalara yoğun ilgisini görüyoruz. Çünkü arsa satışlarında suistimal çok oluyor. Ancak burada Türkiye'nin önde gelen şirketlerinin verdiği güvence var. Yatırımcılar da bunu göz önünde bulunduruyor."

HABER BAĞLANTI LİNKİ

https://www.dha.com.tr/yerel-haberler/antalya/arsa-satislarinda-marka-donemi-basladi-2160722